FASHION

Özünə qarşı məhəbbət.
Özünə qarşı məhəbbət.

1.Fikrini öz yaxşı cəhətlərində cəmlə. Uğurun təməli-verilənlərə tam əməl etməkdir. Bir kağız vərəq götür,onu iki yerə böl. Bir hissədə bütün müsbət keyfiyyətlərini qeyd et. İkincisində isə, bəyənmədiyin və dəyişdirmək istədiyin cəhətləri yaz. Ardınca,mənfi keyfiyyətlər olan siyahının bütün bəndlərinin üstündən xətt çək. Vərəqin bu hissəsini qopardıb yox et .Qalan mətni əzbərlə və müntəzəm olaraq,hər səhər və ya axşam “mən...” başlığı altında təkrar et. Sonra isə,hər 3 gündən bir bu siyahıya yenilik etməyə cəhd göstər.
2. Müsbət dinamikanı izləmək.Hər axşam əvvəlki şərt təkrarlanmaqdadır. Özünü başqaları ilə müqayisə etmək əvəzinə ,özünü dünənki sən ilə müqayisə et! Gün ərzində etməyə macal tapdığın bütün yaxşı şeyləri qeyd et,bu bir cüt əhəmiyyəti az olan xırdalıq olsa belə. Mütləq özünü təriflə və prosesin dinamikasını izlə.
3. Neqativ pozitiv ilə əvəzlənir. Bu mərhələli şəkildə icra olunur.
a) Obrazını yarat. Özün öz obrazını təsəvvür et. Sadəcə olaraq,necə göründüyünün barəsində düşün,və bu tam bir mənzərə olmalıdır,hansı ki,təkcə görünüşü deyil ,həm də xasiyyəti nümayiş edir.
b) Fərqli yüklənmə. Obrazında mənfi görünən detalları dəyişdirməyə çalış. Həmən elementləri daha sərfəli işıqlanma ilə təqdim et. Məsələn,əgər siz hər-hansı situasiyada ləng hərəkət etməyi adət etmisinizsə,bu özəllik sizi işlərini daim sonraya saxlayan biri kimi qələmə verə bilər. Bunu düşünməkdənsə ,xatırlayın ki,məhz xasiyyətin bu cəhəti səni impulsiv davranışdan uzaq saxlayır və hər hansı işi görməzdən əvvəl yaxşıca götür-qoy etmənə səbəb olur. Belə bir prinsipə yiyələn : “mənim uğursuzluğum əslində həqiqətən də bir uğurdur,sadəcə mən onlara lazım olduğu tərəfdən baxmamışam”. Öz tamamlanmış obrazını təsəvvür et,arzuladığın məqsədə çatdıqdan sonra göründüyün anın obrazını.
4. Film çək. Qoy indi bu Mən-obrazı haqqında olan böyük ,əlvan,cəlbedici ,rəngli bir film olsun. O filmi inkişaf etdir və təqdim et.
5. Hisslərini müqayisə et. Özünü bu mərhələlərdən keçmədiyin vaxtlarda olduğunu və indiki özünü düşün,yaradılmış Mən –obrazı ilə keçmişdə olan “mən”i müqayisə et,bir qayda olaraq özünəqiyməyin ciddi şəkildə Mən-obrazın forma və tərkibindən asılı olacaq. Mən-obrazı pozitiv tərkibli və intensiv şəkildə icraolunan olduqda özünəqiymətin yüksəlir.

Kateqoriya: Müzakirələr | Baxış: 2618 | Müəllif: Ragin xanım |

Şərhlər (5)

Это Sucan Sucan ‹ Lady
tesekkurler)))))))
20 iyun 2015 tarixi   #1    / 
Это Ahu 05 Ahu 05 ‹ Lady
tesekkurler.....
21 iyun 2015 tarixi   #2    / 
Это N_SİNE N_SİNE ‹ Lady
Harika movzudu tskler can
26 iyun 2015 tarixi   #3    / 
Ne bir savcı kalırdı ne bir yasa
Şu insan oglu once bir kendini yargılasa
Это dengdeng dengdeng ‹ Lady
Not sure if people would be interested Replica watchesand Replica handbags.I have too been searching for a Bonetta Veneta replica Hermes handbags.They said, the Fendi handbags outside is made of nappa leather and the inside lining made of suede. Pls do take a look at the photos.I've been eyeing the black campana as well.I saw good Replica rolex watchesin http://www.rolexwatches-replica.co and I asked what kind of leather they use.

I emailed Cn Replica handbagsaboutHermes handbagsand Fendi handbagsSanm created a whole section, with some obviously not the 7-star he claims.So am quite uncertain about buying it from Replica watches. He's also added a few new ones which are from an olderReplica rolex watches I think, not sure about quality but the watches are awesome.
18 sentyabr 2015 tarixi   #4    / 

Şərh yazmaq

E-Mail:
Qalın mətn Maili mətn Vurğulanmış mətn Silinmiş mətn | Sol kənar üzrə düzləşdir Mərkəz üzrə düzləşdir Sağ kənar üzrə düzləşdir | Təbəssümlərin əlavə edilməsi Linkin əlavə edilməsiQorunmuş linkin əlavə edilməsi Rəngin seçimi | Gizli mətn Sitatın əlavə edilməsi Seçilmiş mətni kiril əlifbası transliterasiya ilə dəyişdir Spoylerin yerləşdirməsi
Şəkildə göstərilən 2 sözü daxil edin: *

Şəxsi kabinet

Bölmələr

Axtarış